May
30

EnableEventValidation=”true” sorunsalı

Novartis sitesini performans açısından daha iyi konuma getirmek için sunucu değişikliğine gittik. Bütün kurulumu tamamladıktan sonra şu ana kadar hiç bir zaman karşılaşmadığım bir sorunla karşılaştım. Sitenin submit yapan bir butonuna bastığımda aşağıdaki hatayı aldım.  Hata mesajı aşağıdadır;

Invalid postback or callback argument.  Event validation is enabled using <pages enableEventValidation=”true”/> in configuration or <%@ Page EnableEventValidation=”true” %> in a page.  For security purposes, this feature verifies that arguments to postback or callback events originate from the server control that originally rendered them.  If the data is valid and expected, use the ClientScriptManager.RegisterForEventValidation method in order to register the postback or callback data for validation.


Projeyi localde çalıştırdığımda herhangi bir sorunla karşılaşmamıştım ve galiba bu sorun sunucu ayarlarının güvenlik ayarlarıyla ilgili olduğunu anladım. Kiralamış olduğumuz sunucunun teknik desteğine bu soruyu yönelttim eğer cevap verirlerse onların çözümünüde burada paylaşacağım. Ama bu sorunun çözümü ilgili sayfaya aşağıdaki kodu eklemek;

<%@ Page EnableEventValidation=”false” %>

Eğer bütün projede etkili olmasını istiyorsanız,aşağıdaki kodu web.config dosyasına eklemeniz yeterli;

<pages enableEventValidation=”false”/>

İlgili teknik desteğin biraz önce bana atmış olduğu cevap (Ben pek tatmin olmadım ama neyse. Galiba onlarda bilmiyorlar 🙂 ) :

Aşağıda konfigirasyonunu belirttiğimiz sunucu, Windows Server 2003 R2 Ent. Edition yuklu yeni bir kurulumdur ve tüm Microsoft güncellemeleri geçilmiştir. Bahsettiğiniz yazılım sorununu bu güncellemelerden dolayı yaşamış olabilirsiniz. Diğer sorun yaşamadığınızı düşündüğünüz sunucularda, son güncellemeler geçilmemiş olabilir.

2 yorum bulunmaktadır - “EnableEventValidation=”true” sorunsalı”

  • selami 04 Aralık 2011, 01:20

    hocam saolasın işime yaradı

  • Kerem Süngülü 11 Eylül 2017, 23:27

    Hocam saatler sonra doğru cevabı sayenizde bulabildim teşekkürler. Ve böyle bir cevabı Türkçe bir kaynaktan bulmak beni ayrı sevindirdi.

Yorum Yapın

 

Twitter'dan Takip Et! Twitter'dan Takip Et!

Etiketler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Haftanın Özlü Sözü

Akıllı bir adam yalnız kendi tecrübelerinden, çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır. (Çin Atasözü)

Bağlantılar

Arşivler