Mar
21

Internet Explorer 8 Çıktı !

Microsoft, yeni web tarayıcısı, ”Microsoft Internet Explorer 8”i dünyayla aynı anda Türkiye’de hizmete sundu.

Microsoft İstanbul Ofisi’nde yapılan basın toplantısında, dünyayla aynı anda Türkiye’de de sunulan Microsoft’un yeni web tarayıcısı Microsoft Internet Explorer 8’in özellikleri anlatıldı.

ie8_addon_wikipediasearch

Microsoft Orta Doğu ve Afrika Yazılım Geliştirme ve Platformlardan Sorumlu Bölge Direktörü Naseem Tuffaha, yeni tarayıcının, internet kullanıcısının güvenlik ihtiyaçlarına, kullanımın daha hızlı ve kolay olmasına odaklandığını belirterek, ”Internet Explorer 8, Internet Explorer 7.0’den 10 kat, Firefox’dan 2 kat daha güvenli. 7.0 versiyonu da kötü bir ürün değildi, Internet Explorer 8’i, onun altyapısı üzerinden oluşturduk” diye konuştu.

Tuffaha, günümüzde Internet Explorer’ı kullanan 800 milyondan fazla kişi olduğunu hatırlatarak, kullanıcıların genelde aynı web sitelerini ziyaret ettiklerini ya da özel ihtiyaçları için arama yaptıklarını ve Microsoft olarak bu amaca uygun bir ürün geliştirdiklerini ifade etti.

Türkiye pazarına çok önem verdiklerini vurgulayan Tuffaha, bu doğrultuda ürünün Türkçe versiyonunu da dünyayla aynı zamanda kullanıcılara sunduklarını bildirdi.

Tuffaha, bu uygulamaya çok büyük yatırımlar yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

”Düşük pazar payına sahip şirketler yapılmış uygulamalara benzer ürünler üretiyorlar. Fakat büyük pazar payına sahip şirketler özel tasarımlar yaratıyorlar. Bizde ürettiğimiz bu özel tasarımın Türkiye pazarı için ne iyi ürün olduğunu düşünüyoruz. Endüstri için en iyi olanakları sunduğumuzu görüyoruz. HTML5 standardını da destekleyen Internet Explorer 8, kullanıcılarımıza özellikle hız, kolaylık ve güvenilirlik alanlarında diğer web tarayıcılarının sunamayacağı avantajlar getirecek.”

Tuffaha, yeni tarayıcının, hızlandırıcılar (Accelerators), web dilimleri (Web Slices) ve görsel arama önerileri (Visual Search Suggestions) gibi özelliklerinin olduğunu dile getirerek, bunlar sayesinde kullanıcıların zamandan kazanarak bilgiye daha organize bir şekilde ulaşabilmelerini sağladığını sözlerine ekledi.

Bilgisayarınıza İndirin ve IE 8’i deneyin

Türkçe dahil olmak üzere 25 ayrı dilde aynı anda kullanıma sunulan Internet Explorer 8’i www.microsoft.com/ie8 adresinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yaklaşık 17 MB boyutunda…

Yorum Yapın

 

Twitter'dan Takip Et! Twitter'dan Takip Et!

Etiketler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Haftanın Özlü Sözü

Akıllı bir adam yalnız kendi tecrübelerinden, çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır. (Çin Atasözü)

Bağlantılar

Arşivler