Oca
21

Sitenize Windows Live Messenger Ekleyin!

Blog sitemi ziyaret eden insanların benimle rahat rahat konuşabileceği bir ortam oluşturmak aklıma geldi. Aramalarım sonucunda microsoft’ un web tabanlı çalışan “Windows Live Messenger” ‘a sahip olduğunu gördüm. Bu özelliğide kendi blog siteme entegre ettim. Artık bundan sonra isteyenlerin benimle çok daha kolay iletişime geçeceğinden eminim 🙂

Bu işte kendimi düşündüğüm kadar kendi sitelerine entegre etmek isteyenlerinde olabilceğini düşünerek bu yazıyı yazayım dedim.

Eğer sitenize Windows Live Messenger ‘ ı eklemek istiyorsanız, Windows Live ID ‘ inizle aşağıdaki linkten giriş yapın.

http://settings.messenger.live.com/applications/websettings.aspx

“Allow anyone on the Internet to see my online status and send me messages” ‘ı işaretleyin ve sol üstte bulunan “Save” diyip kaydedin.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Create Html” ‘ e tıklayın. Önünüze gelecek olan sayfada 3 türlü msninizi gösterme şekli olacak.

Bunlar IM Window, Button, Status Icon. Hangi şekilde kullanmak istiyorsanız onu seçin. Ben IM Window türünü kullanıyorum.

Bundan  sonra messenger’ın boyutunu ve rengini istediğiniz şekilde yaptıktan sonra aşağıda sizin için html kodu oluşturulacaktır. İlgili kodu sitenize yapıştırdıktan sonra  ziyaretcileriniz sizinle rahatca chat yapabileceklerdir. 🙂

Benimle msn üzerinden konuşmak için tıklayın

Herkese iyi muhabbetler 🙂

Yorum Yapın

 

Twitter'dan Takip Et! Twitter'dan Takip Et!

Etiketler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Bağlantılar

Arşivler